Wielkopolski Portal Senioralny

Kino Helios – „Ikar. Legenda Mietka Kosza”

Kino Helios – „Ikar. Legenda Mietka Kosza”
     Obsypany nagrodami na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Ikar. Legenda Mietka Kosza” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia zapomnianego muzyka jazzowego.

    Mieczysław Kosz pozostawił po sobie zaledwie jeden album, ale stał się prawdziwą legendą dla fanów jazzu. Bohater jako dziecko stracił wzrok, a jego matka oddała go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych odkrywa, że muzyka może stać się dla niego sposobem, by na nowo widzieć świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym i postanawia zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Wygrał prestiżowy Montreux Jazz Festiwal. Grał także w paryskich klubach oraz najlepszych salach koncertowych. W roli głównej występuje znakomity Dawid Ogrodnik.

     Film będzie można zobaczyć w ramach cyklu „Kultura dostępna” w czwartek 20 lutego o godz. 13.00 i 18.00 w poznańskim Kinie HELIOS. Projekcje odbędą się również w tych samych godzinach w kinach Helios w Pile i Kaliszu.  Natomiast w Koninie i Gnieźnie tylko o godz. 18.00. Promocyjna cena biletu wynosi 10 zł.

Dodatkowe informacje

  • Do zobaczenia w sieci kin: Do zobaczenia w sieci kin

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego