Wielkopolski Portal Senioralny

Wigilia dla samotnych

Wigilia dla samotnych
Dla samotnych starszych osób święta tracą sens. Ale stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zachęca Państwa do włączenia się w akcję, która może to zmienić. Dzięki niej wielu seniorów z Poznania będzie mogło spędzić je w towarzystwie innych osób.

Pani Janina od dawna jest wdową. Nie został jej nikt bliski. W tym roku po raz kolejny spędzi wigilijny wieczór sama. Pogodziła się ze swoim losem, ale to nie umniejsza smutku, który przeżywa w taki świąteczny wieczór. - Rok temu, w przeddzień wigilii chwyciła mnie ochota, żeby zrobić tradycyjne uszka – opowiada pani Janina. - W moim domu dawniej i ze dwieście się nalepiło. Wszystkie znikały. A barszcz! Przepyszny był, z prawdziwych buraków, taki jaki jeszcze moja mamusia robiła. Twarz pani Janiny rozjaśnia się w uśmiechu, ale po chwili smutnieje  - Ale gotować tylko dla siebie? Szkoda zachodu. Barszczyk z torebki wystarczy - dodaje.

Stowarzyszenie zapewnia osobom, które mają trudności z samodzielnym poruszaniem się, dowóz na miejsce spotkania wigilijnego oraz bezpieczny powrót do domu. Natomiast seniorów, którzy już nie mogą wyjść z domu, odwiedzą wolontariusze. Każde wpłacone przez Państwa 30 zł zapewni ciepły posiłek dla poznańskiego seniora. Natomiast każde dodatkowe 20 zł pozwoli na przekazanie świątecznej paczki z upominkami. Stowarzyszenie opiekuje się 100 seniorami z Poznania. Aby Państwa darowizna trafiła do nich należy wpłać 30 lub 50 zł na konto stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" o numerze 95 1090 1043 0000 0001 0112 4551.  W tytule przelewu wystarczy napisać: BN Poznań.

Nasza redakcja gorąco wspiera tą inicjatywę. Dzisiaj większość z czytelników ma bliskich i dobrze radzi sobie w otaczającej rzeczywistości. Jednak za jakiś czas, być może też będą potrzebowali takiego wsparcia. 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego