Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań - raj dla seniorów

Poznań - raj dla seniorów
W Poznaniu powstanie największe w Polsce centrum opieki nad osobami starszymi. Znajdzie się w nim dom seniora, apartamenty dla osób starszych oraz klinika rehabilitacyjna.  

Pod koniec listopada Poznań sprzedał kompleks budynków po dawnym szpitalu im. Strusia. Jest on położony w samym centrum miasta w sąsiedztwie Starego Rynku. Oprócz budynku szpitala w skład kompleksu wchodzi skrzydło dawnego klasztoru Karmelitanek oraz dwie kamienice. Wewnątrz znajduje się też duży dziedziniec. Za cztery lata powstanie tutaj największe w Polsce centrum opieki nad seniorami. Będzie w nim działał dom seniora z całodobową opieką. Ale także będą mogli w nim mieszkać seniorzy, którzy potrzebują opieki tylko w ciągu dnia. Zamieszka w nim 140 seniorów. Ponadto powstanie 50 apartamentów przystosowanych dla jeszcze samodzielnie funkcjonujących osób starszych. W kompleksie będzie również funkcjonowała klinika rehabilitacyjna. Kompleks dla seniorów w ścisłym centrum miasta ma same atuty. - Ważna jest bliskość przystanków komunikacji miejskiej, kościołów oraz sklepów - mówi Zdzisław Szkutnik przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu. Na razie nie wiadomo, czy świadczone usługi w domu seniora będą współfinansowane przez Miasto Poznań. Należy się jednak spodziewać, że tak będzie. Obecnie w Poznaniu na 100 tysięcy mieszkańców przypada zaledwie 19 łóżek w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych. Natomiast we Wrocławiu jest ich 83. 

Inwestorem jest polska firma MEDI-system, którą na początku tego roku przejął europejski gigant w świadczeniu usług opieki dla seniorów - francuska Orpea. A to jest gwarantem realizacji ważnego dla poznańskich seniorów projektu.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego