Wielkopolski Portal Senioralny

Życie potrafi zaskoczyć

Życie potrafi zaskoczyć
    Przyzwyczailiśmy się do tego, że babcia i dziadek są seniorami. Wyobrażamy sobie, że pobierają emeryturę, zajmują się wnukami i w najlepszym wypadku uczęszczają na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

    Wbrew potocznym wyobrażeniom emerytem można być w bardzo młodym wieku. Taki przywilej mają m.in. piloci myśliwców. Mogą przejść na nią po 15 latach służby, czyli w wieku 35 – 38 lat. Podobnie jest z byciem babcią, czy dziadkiem. Najmłodsza polska babcia ma zaledwie… 26 lat. Mieszka w Słońsku w województwie Lubuskim. Natomiast najmłodsza polska prababcia ma zaledwie 49 lat. Urodziła córkę mając 16 lat. A ta poszła w jej ślady i również wcześnie miała dziecko, a jej dziecko kolejne maleństwo. I tak została prababcią 11 lat przed przejściem na emeryturę. Natomiast za najmłodszą babcię na świecie uważa się 23 letnią Cygankę mieszkającą w Rumuni. Dziewczyna wzięła ślub w wieku 12 lat, a już rok później urodziła córkę. A ona, mimo przestróg matki, powtórzyła historię. Urodziła synka mając zaledwie 10 lat.

    Dziadkowie też mogą być młodzi. Obecny rekordzista mieszka w Wielkiej Brytanii. Jego 13-letnia córka urodziła dziecko, gdy ten skończył 27 lat. Po drugiej stronie barykady znajdują się osoby, które w bardzo późnym wieku stały się rodzicami. W Polsce najsłynniejszymi przykładami są aktorzy Marek Kondrat i Karol Strasburger. Ojcami zostali mając odpowiednio 68 i 72 lata. Natomiast najstarszą kobietą na świecie, która urodziła dziecko jest 75 letnia mieszkanka Indii. 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego