Wielkopolski Portal Senioralny

„Ostatnia góra” w kinie Helios

„Ostatnia góra” w kinie Helios
    Jest to fillm oparty na materiałach dokumentalnych. Zimowy szturm na K2 nie bardzo udał się polskim himalaistom. Ale obaz ich walki jest nadwyraz interesujący.

   Grupa wspinaczy podczas zimowej wyprawy, próbuje zdobyć szczyt K2, drugiej góry świata. Pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, mozolnie, w trudnych warunkach zespoły przygotowują drogę rozwieszając liny i docierając do kolejnych obozów. Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekiej Nanga Parbat. W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod szczytem Nanga Parbat na zawsze. Ratownicy wracają pod K2 i wznawiają wspinaczkę. Wszyscy słyszeliśmy i czytaliśmy o tym. Jednak reżyser Dariusz Załuski postanowił zrealizować film fabularny o wyczynach i dramatach polskich himalaistów.

   Film będzie można zobaczyć w czwartek 6 lutego o godz. 13.00 i 18.00 w poznańskim Kinie HELIOS. Projekcje odbędą się również w tych samych godzinach w kinach Helios w Pile i Kaliszu.  Natomiast w Koninie i Gnieźnie tylko o godz. 18.00. Promocyjna cena biletu wynosi 10 zł.

Dodatkowe informacje

  • Do zobaczenia w sieci kin: Do zobaczenia w sieci kin

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego