Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/217

Wielkopolski Portal Senioralny

Gostyń - podróż przez życie...

Gostyń - podróż przez życie...
Tadeusz Wujek od wielu lat przebywa na emeryturze. Jest jednym z założycieli  Gostyńskiego Uniwersytetu III Wieku. Ale jest także literatem i poetą. 

Swój pierwszy wiersz napisał ponad trzydzieści lat temu. Pod koniec listopada ukazał się tomik jego poezji zatytułowany "Podróż przez życie". Zawiera on siedemdziesiąt utworów tego aktywnego seniora z Gostynia. - To wiersze o moich przygodach z życia, napotykanych trudnościach i zdarzeniach dnia codziennego - mówi autor. Tomik otwiera wiersz "Kościół w Domachowie", który powstał w lipcu 1985 roku. Był to pierwszy utwór, jaki napisał Tadeusz Wujek. Książka z poezją została wzbogacona dziesięcioma ilustracjami regionalnego malarza Ireneusza Komisarka. Wydawcą tomiku poezji jest Gostyński Uniwersytet III Wieku. Powstał on przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Gostyniu.

Tomik poezji "Podróż przez życie" jest już trzecią książką autorstwa Tadeusza Wujka. Autor debiutował zbiorem poezji „Wśród pól i łąk”, który ukazał się w 1999 roku. Natomiast w 2007 roku została opublikowana książka "Byłem robotnikiem III Rzeszy". Jest to autobiograficzna opowieść o losach chłopca wywiezionego do pracy w hitlerowskich Niemczech. Tadeusz Wujek urodził się w Starej Krobi koło Gostynia.

Media

Galeria

{gallery}217{/gallery}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego