Wielkopolski Portal Senioralny

Jaki jest polski senior? Wyróżniony

Jaki jest polski senior?
    Poniżej przedstawiamy Państwu obraz statystycznego polskiego seniora. Czy on wypada dobrze, czy nie koniecznie?

   W Polsce żyje prawie 10 milionów seniorów. Za takie osoby uważa się tych co ukończyli 60 lat. Zdecydowanie największą grupą wśród nich stanowią tzw. młodzi seniorzy. Osób pomiędzy 60, a 70 rokiem życia jest ponad 5 milionów. Średnia emerytura wynosi 1 730 zł. Jak spędzamy wolny czas? Okazuje się, że głównie oglądamy telewizję, chodzimy na spacer oraz uczestniczymy w mszach i spotkaniach religijnych. W dalszej kolejności słuchamy muzyki oraz zajmujemy się swoim hobby. Najmniej czasu poświęcamy na wyjścia ze znajomi oraz wyjścia do kina, czy teatru. Nie wygląda to najlepiej. A jak ze zdrowiem? Okazuje się, że 66% z nas ma długotrwałe problemy z nim. Do najczęstszych należy wysokie ciśnienie krwi, zwyrodnienie stawów oraz problemy z kręgosłupem. Ale najważniejsze jest to, że żyjemy coraz dłużej.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego