Wielkopolski Portal Senioralny

Kalisz - brzmienie big bitu

Kalisz - brzmienie big bitu
    Wszyscy doskonale pamiętamy lata 60. ubiegłego wieku. Pamiętamy także piosenki młodzieżowe z tego okresu. Krzysztof Klenczon jest autorem wielu niezapomnianych przebojów z tamtych lat.

   Żeby nie drażnić ówczesnych władz wymyślono termin „big bit”, który był synonimem słowa rock. Zaczęły działać takie zespoły jak „Niebiesko-Czarni”, i „Czerwono- Czarni”. Chwilę później pojawiły się „Czerwone Gitary”. Zespół miał dwóch kompozytorów i dwóch liderów. Jednym był Seweryn Krajewski a drugim Krzysztof Klenczon. Ale to Klenczon jest autorem takich przebojów, jak „Wróćmy nad jeziora”, „Kwiaty we włosach”, czy „Biały krzyż”. Po jakimś czasie zdecydował się założyć własny zespół  „Trzy korony”. To wówczas napisał „10 w skali Beauforta”. W 1973 roku wyjechał na stałe do USA. Osiem lat później zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Jednak jego piosenki do dzisiaj są chętnie słuchane.

   Wkrótce mieszkańcy Kalisza będą mogli przypomnieć je sobie. Muzyka prezentowana na koncertach „The Klenczon Experience”  jest powrotem do brzmienia lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych . Zespół gra m.in. na oryginalniej gitarze Zenon Audition z 1961 roku, która charakteryzuje się unikatowym brzmieniem. Na takiej samej gitarze grał Krzysztof Klenczon. Będzie więc można usłyszeć można piosenki Krzysztofa zagrane ze szczególną dbałością o jakość i zachowanie klimatu lat sześćdziesiątych. Zaprezentują je wybitni muzycy z Wojciechem Hoffmanem na czele.

   Koncert odbędzie się w sobotę 25 stycznia o godz. 18.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Bilety kosztują 50 zł.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego