Wielkopolski Portal Senioralny

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli
     Zupełnie nową tradycją stał się Orszak Trzech Króli. Od 11 lat organizowany jest w Polsce. Wszystko zaczęło się w Warszawie, ale szybko dołączyły do niego inne miasta.

    Orszak Trzech Króli to widowisko plenerowe, oparte na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia, obrazujących pielgrzymowanie biblijnych Mędrców do betlejemskiego żłóbka. Polski pomysł został podchwycony przez inne kraje, które również robią orszaki według wspólnego scenariusza. W 2013 roku orszaki odbyły się na Ukrainie i w Republice Środkowoafrykańskiej, a w 2014 roku we Włoszech, w Watykanie, w Niemczech, Anglii i Stanach Zjednoczonych. W ostatnich latach do wspólnej organizacji Orszaku dołącza się około 100 nowych miejscowości rocznie. Zawsze odbywa się on 6 stycznia w święto Trzech Króli.
  
   W tym roku również w wielu wielkopolskich miastach odbędą się takie jasełka. W Wolsztynie rozpocznie się on o godz. 12.30 Mszą Świętą w Kościele Farnym. W Jastrowiu o tej samej godzinie w kościele pw. św. Michała Archanioła rozpocznie się msza poprzedzająca orszak. Natomiast w Koninie o godzinie 11:30 w kościele św. Bartłomieja odbędzie się Msza Święta, a po niej nastąpi przemarsz barwnego korowodu ulicami Starówki. W Kaliszu Orszak wyruszy o godzinie 12:00 sprzed parafii pw. Św. Rodziny na kaliskiej Rogatce. Natomiast w Poznaniu orzak wyruszy o godz. 12.00 z placu Wolności. Podobne imprezy zostaną zorganizowane w wielu innych miastach i miejscowościach w Wielkopolsce.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego