Wielkopolski Portal Senioralny

Tydzień w telewizji 14 – 19 grudnia

Tydzień w telewizji 14 – 19 grudnia
    W tym tygodniu czekają nas ciekawe widowiska, filmy dokumentalne i fabularne. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na ciekawe spędzenie zimowych wieczorów.

     W sobotę 14 grudnia polecamy film dokumentalny „Grace Jones – życiodajne światło”. Bohaterka tego pełnometrażowego filmu jest ikoną popkultury lat 70. i 80 ubiegłego wieku. Będzie się można zapoznać z nim o godz. 18.20 w TVP Kultura. Natomiast o godz. 20.05 zapraszamy do TVP 2 na dwa kolejne odcinki programu „The Voice Senior”

    W niedzielę o godz. 16.50 w Super Polsat będzie sobie można przypomnieć znakomitą polską komedię z 1974 roku „Wiosna panie sierżancie”. Film opowiada historie mieszkańców małej miejscowości, którzy oczekują powrotu ich ukochanego sierżanta MO z egzaminu maturalnego. Natomiast wieczorem o godz. 20.15 TVP 1 wyemituje kolejny odcinek serialu „Młody Piłsudski”.

   W poniedziałek 16 grudnia w TVP Historia o godz. 16.40 będzie można zobaczyć film dokumentalny „Historia gospodarcza II RP”. Wieczorem o godz. 20.00 TVN 7 zaprezentuje polską komedię „Operacja Dunaj”. Akcja filmu toczy się w 1968 roku podczas inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. Załoga czołgu gubi drogę i trafia na gościnną czeską prowincję.

   We wtorek o godz. 14.50 w TVP Kultura będzie można zobaczyć film biograficzny „Baczyński”. Przedstawia on historię poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Natomiast o godz. 22.50 TV 4 zaprezentuje znakomity film Oliviera Stone „Wall Street”. W roili głównej występuje Michael Douglas. Za tę rolę otrzymał on nagrodę Oscara.

   W środę 18 grudnia polecamy Państwu dokument „Na paryskim bruku”. Opowiada on o roli paryskiej emigracji lat 80. ubiegłego wieku w przemianach 1989 roku. Film będzie można zobaczyć o godz. 16.25 w TVP Historia. Natomiast wieczorem o godz. 21.00 TVP 1 zaprezentuje kolejny Wielki Test. Tym razem dotyczyć on będzie Świąt Bożego Narodzenia.

   W czwartek TVP Kultura o godz. 16.05 przypomni doskonały film „Jancio Wodnik”. W tytułowej roli zobaczymy znakomitego Franciszka Pieczkę. Z kolei TVP 2 o godz. 20.45 wyemituje komedię romantyczną „Zakochany Szekspir”. Obraz zdobył aż siedem Oscarów.


   Poniżej przedstawiamy zwiastun filmu „Operacja Dunaj”.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

18 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego