Wielkopolski Portal Senioralny

Wągrowiec – koperta życia

Wągrowiec – koperta życia
   Jest ona niezbędną pomocą dla ratowników, którzy przyjadą do starszej i samotnej osoby. Dlatego warto ją mieć w swoim domu.

    W wielu miastach wielkopolskich wprowadzono kopertę lub pudełko życia. Znajdują się tam podstawowe informacje o stanie zdrowia seniora oraz przyjmowanych lekarstwach. Zawarte są tam również dane osobowe chorego i numery telefonów do rodziny oraz lekarza prowadzącego. Koperty umieszcza się na lub w lodówce. Pakiet jest bowiem wyposażony w magnesy. Dlaczego właśnie tutaj? Bo lodówkę ma praktycznie każdy a ratownicy wiedzą, że tam mają szukać informacji.
   
   Od ponad pół roku mieszkańcy Wągrowca mają możliwość zaopatrzenia się w „kopertę życia”. Do tej pory wydano ich zaledwie 105. Dlatego władze miasta zwracają się z prośbą do osób starszych, aby zaopatrzyły się w ten „niezbędnik”. Koperty można odebrać w Urzędzie Miejskim, znajdującym się przy ul. Kościuszki 15a w pokoju 102. Osoby dla których poruszanie się jest problem mogą zgłosić zapotrzebowanie pod nr telefonu 67 26 80 305. Wówczas kopertę życia dostarczy pracownik Urzędu Miasta.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego