Wielkopolski Portal Senioralny

Krotoszyn - jubileuszowe spotkanie

Krotoszyn - jubileuszowe spotkanie
    Od piętnastu lat we wrześniu do Krotoszyna przyjeżdżają seniorzy z południowej Wielkopolski. Odbywa się tam impreza „Senior z inicjatywą”.

    W dniach 19 i 20 września odbędzie się jubileuszowa 15 edycja imprezy o nazwie „Senior z inicjatywą”. Co roku składa się na nią konferencja dotycząca problemów senioralnych oraz przegląd twórczości artystycznej osób starszych. Są występy kabaretów, teatrów oraz zespołów muzycznych. Nie brakuje również prac plastycznych i fotograficznych, a także przysmaków domowej kuchni. Dotychczas w imprezie wzięło udział 6 000 osób, w tym 420 zespołów. Na tegorocznej imprezie spotkają się seniorzy z powiatu krotoszyńskiego, rawickiego, gostyńskiego, jarocińskiego i pleszewskiego. Wszystko zacznie się od debaty „Wiek w sile”, która rozpocznie się w czwartek 19 września o godz. 11.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.Wezmą w niej udział samorządowcy i specjaliści polityki społecznej. Po debacie nastąpi symboliczne przekazanie kluczy do bram miasta przedstawicielom krotoszyńskich seniorów. Natomiast w piątek 20 września odbędzie się kolejny Przegląd Twórczości Artystycznej. Rozpocznie się on o godz. 10.00 w kinie 3D. Przegladowi towarzyć będzie wystawa prac z zakresu rękodzieła i wyrobów tradycyjnych.

    Jubileuszowa impreza organizowana jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz krotoszyński oddział Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miasto i Gminę Krotoszyn oraz Powiat Krotoszyński. Honorowy patronat objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotki oraz Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek.

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego