Wielkopolski Portal Senioralny

Murowana Goślina – „Orzeł i krzyż”

Murowana Goślina – „Orzeł i krzyż”
      Od kilku lat w Murowanej Goślinie niedaleko Poznania funkcjonuje park o nazwie „Dzieje”. Co roku organizowane jest w nim wielkie plenerowe widowisko historyczne.

     “Orzeł i Krzyż - Zwycięskie Powstanie” to największe widowisko plenerowe w Polsce. Spektakl to podróż w czasie od legendy o Lechu, Czechu i Rusie, poprzez początki państwa polskiego, aż po wiek XX. Widzowie oglądają dzieje polski szlacheckiej, stają się świadkami między innymi bitwy pod Grunwaldem, potopu szwedzkiego czy trudnych momentów II wojny światowej. Co roku modyfikowany jest scenariusz i akcentuje ważne momenty naszej historii. W tym roku jest to Powstanie Wielkopolskie.

      Tegoroczne widowisko będzie można zobaczyć w piątek i sobotę 28 i 29 czerwca oraz 5,6, 12 i 13 lipca w parku „Dzieje” na ul. Brackiej 9. Początek zawsze o godz. 21.30. Bilety dla seniorów kosztują 45 zł.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

80 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę