Wielkopolski Portal Senioralny

Sukces akcji - złota rączka

Sukces akcji - złota rączka
Miejska Rada Seniorów w Poznaniu może poszczycić realnym sukcesem. Zainicjowana przez nią akcja bezpłatnych usług tzw. złotej rączki bardzo spodobała się poznańskim seniorom.

W Poznaniu mieszka prawie 130 tysięcy seniorów. Często są to samotne panie, które przecież nie mają zmysłu technicznego. A co począć, gdy cieknie kran lub nie działa gniazdko w pokoju? Właśnie dlatego powstała możliwość, aby fachowiec przyjechał do takiej osoby i usunął uciążliwą usterkę. Władze Poznania przeznaczyły na pilotażowy program 10 000 zł. Miało to zapewnić około 60 napraw. Jednak oczekiwania seniorów okazały się znacznie większe. Do tej pory przyjęto ponad 200 zgłoszeń. – Jeszcze w tym roku przekażemy dodatkowe pieniądze, aby wszyscy seniorzy, którzy się zgłosili, taką pomoc otrzymali – deklaruje Jędrzej Solarski wiceprezydent Poznania. Zapewnia również, że w przyszłym roku ten program  wsparcia seniorów będzie kontynuowany. I tutaj należą się ogromne brawa dla Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu, która ze swoim pomysłem trafiła w dziesiątkę.

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego