Wielkopolski Portal Senioralny

Alicja Majewska w Kaliszu

Alicja Majewska w Kaliszu
     Należy do tych piosenkarek, które lubimy słuchać. Może dlatego, że śpiewa od dawna i kojarzy nam się z młodością. A może dlatego, że jej piosenki niosą radość?

     Alicja Majewska urodziła się tuż po wojnie we Wrocławiu. Jej matka była polonistką, a ojciec dyrektorem szkoły i nauczycielem śpiewu. Zadebiutowała w 1968 na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W następnych latach była solistką zespołu Partita i występowała w warszawskim Teatrze na Targówku. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową. Swoje sukcesy w dużej mirze zawdzięcza kompozycjom Włodzimierza Korcza oraz tekstom Wojciecha Młynarskiego, Jacka Cygana i Wojciecha Klejnego. Owocem współpracy z innymi artystami są także piosenki śpiewane w duecie z Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Grzegorzem Markowskim, czy Ryszardem Rynkowskim. Jej ponadczasowe przeboje będzie można wkrótce usłyszeć w Kaliszu. Piosenkarce towarzyć będzie Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet.

     Koncert odbędzie się w sobotę 25 maja o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Bilety nie są tanie bo kosztują 75 zł, ale na pewno wspomnienia z niego pozostaną na długo.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

16 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego