Wielkopolski Portal Senioralny

Trzcianka – będą maszerować z kijkami

Trzcianka – będą maszerować z kijkami
      Od kilku lat modne wśród osób starszych stało się chodzenie z kijkami, czyli nordic walking. Wkrótce nadarzy się kolejna okazja do wspólnego maszerowania.

     Już po raz czwarty Uniwersytet Trzeciego Wieku w Trzciance organizuje wspólny marsz. Jest on pomyślany zarówno dla słuchaczy Uniwersytetu, jak i wszystkich innych chętnych.  Organizatorzy przewidzieli dwie trasy. Dłuższą wokół Jeziora Długie /potocznie zwanego Logo/ liczącą 6,5 km oraz krótszą prowadzącą ścieżką edukacyjną. Ta liczy zaledwie 3,5 km.  W trakcie imprezy przewidziano bezpłatne badanie cukru i ciśnienia. Aby wziąć udział w marszu trzeba zapisać się w biurze UTW przy ul. Sikorskiego 36. Można zrobić to w każdy wtorek i piątek w godzinach od 10.00 do 12.00. Ale można też zapisać się bezpośrednio przed startem. Marsz rozpocznie się w sobotę 18 maja o godz. 10.00 na „przystani” u pana Zbigniewa Wichniarza nad Jeziorem Długim. Udział jest bezpłatny. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 795 144 130.

     Nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. Uprawianie tego sportu pozwala osiągnąć korzyści zdrowotne polegające na usprawnieniu układu oddechowego i sercowo-naczyniowego oraz odciążenie stawów w tym dolnego odcinka kręgosłupa.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego