Wielkopolski Portal Senioralny

Majówka z Fiedlerem

Majówka z Fiedlerem
     Wielkimi krokami zbliża się majowy weekend. Jest to czas, aby zacząć odwiedzać ciekawe miejsca. Jednym z nich jest Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

     Najsłynniejszy polski pisarz i podróżnik mieszkał niedaleko Poznania w Puszczykowie. Po wojnie zakupił od Państwa uroczo położony dom z dużym ogrodem. Tutaj przeżył okres stalinizmu. Tutaj wychował swoich dwóch synów. Tutaj spędził życie ze swoją żoną pochodzącą z Włoch. Jeszcze za życia stworzył tam muzeum. To właśnie w nim znajduje się replika samolotu, ale również wiele innych atrakcji. Posąg Buddy, Brama Słońca i wielki kalendarz Azteków - to tylko nieliczne rzeźby, które znajdują się w Ogrodzie Kultur i Tolerancji. Natomiast w okazałej willi, w której mieszkał i tworzył Arkady Fiedler jest ekspozycja jego książek oraz licznych eksponatów przyrodniczych. Na największą uwagę zasługuje wspaniała kolekcja motyli. W muzeum znajduje się również galeria, gdzie prezentowane są wystawy fotograficzne znanych polskich podróżników. W Muzeum panuje doskonała atmosfera, która jest bardzo przyjazna osobom starszym. W ogrodzie jest kawiarnia do której warto zajrzeć.W weekend majowy Muzeum czynne jest w godz. 9.00 – 18.00.


Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę