Wielkopolski Portal Senioralny

Zanim powstało „Sanatorium miłości”

Zanim powstało „Sanatorium miłości”
     Paryż zawsze kojarzy się z wielką miłością. Tak przynajmniej wszystkim nam się wydaje. Ale czy tak jest naprawdę?

      Dokładnie pięćdziesiąt lat temu świat ujrzała dosyć prowokacyjna piosenka o polskim tytule „Kocham Ciebie”. W Polsce po raz pierwszy zaprezentował ją Lucjan Kydryński w swoim nocnym programie radiowym. Ze względu na swoje seksualne podteksty, została ona zakazana w wielu krajach, co tylko przydało sławy artystom. Utwór wykonała Jane Birkin w duecie z Sergo Gainsbourgiem. Ona była angielską aktorką, która zagrała główna rolę w filmie Antonioniego „Powiększenie”. On francuskim piosenkarzem, aktorem i reżyserem. Związali się z sobą na wiele lat. Owocem ich miłości była nie tylko córka Charlotte, ale również słynna piosenka. Ilu z nas przy niej serce zabiło szybciej? Ilu z nas po raz pierwszy powiedziało „Kocham Cię”?

    Zapraszamy do wspomnień!

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego