Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań - Misterium Męki Pańskiej

Poznań - Misterium Męki Pańskiej
      Już po raz 21 na tydzień przed świętami Wielkiej  Nocy na poznańskiej Cytadeli odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. To największy na świecie taki spektakl.

     Po raz pierwszy został on wystawiony w 1998 roku. Dzieła tego podjęła się grupa ludzi związanych z duszpasterstwem salezjanów w Poznaniu. Od początku reżyserem i liderem projektu był Artur Piotrowski, absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Widowisko jest monumentalną inscenizacją przygotowywaną przez prawie tysiąc osób. Bierze w niej udział trzystu aktorów, trzystu chórzystów, wraz z orkiestrą symfoniczną i trzystu harcerzy rozświetlających pochodniami Drogę Krzyżową. Do tego trzeba doliczyć kolejne sto osób z ekipy organizacyjnej. Trzeba wybudować scenografię oraz oświetlić i nagłośnić aktorów. Misterium Męki Pańskiej wpisało się na stałe w krajobraz kulturalny Poznania. Co roku uczestniczą w nim tysiące widzów.

    Misterium odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godz. 20.00. pod Dzwonem Pokoju na poznańskiej Cytadeli. Będzie można również w nim uczestniczyć za pośrednictwem Internetu. Transmisję „na żywo” będzie można obserwować TUTAJ
 

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego