Wielkopolski Portal Senioralny

Czy wiecie, że ...

Czy wiecie, że ...
    Czy Państwo wiecie ile znanych osób pochodzi z Wielkopolski? Czytając ten tekst będziecie zaskoczeni. Życzymy Państwu miłej lektury!

    Wybitny polski aktor Roman Wilhelmi urodził się w Poznaniu i do ukończenia matury mieszkał tutaj. Później, będąc już słynnym aktorem nierzadko przyjeżdżał odwiedzać swoją rodzinę. Podobnie jest ze Zdzisławem Wardejnem. Ciekawostką jest to, że podczas Poznańskiego Czerwca został pochowany, jako młodociany uczestnik walk. Na szczęście jakiś urzędnik po prostu pomylił się. Znacznie mniej dramatyczną przygodę miał członek Chóru Stuligrosza - Wojciech Korda. Podczas pierwszego dnia tzw. wypadków czerwcowych, jako "szczun" przyglądał się z dachu przewróconego tramwaju wydarzeniom dziejącym się przed Zamkiem. Gdy stojąc na schodach ówczesnej Ubezpieczalni ktoś posłał w jego stronę serię z karabinu maszynowego, postanowił jednak wrócić do domu. Natomiast o tym, że słynny kompozytor jazzowy i filmowy Krzysztof "Komeda" Trzciński pochodzi z Poznania, to widzą chyba wszyscy. Ale czy wiecie Państwo to, że z Wielkopolski pochodzą również Walerian Borowczyk – artysta plastyk i legendarny twórca artystycznego kina erotycznego, Filip Bajon, Jan Lenica, Olo Sroczyński, Jerzy (Yurek) Bogajewicz, Leszek Herdegen, Jan A.P. Kaczmarek, Lech Ordon, Miczysław Voit, czy urodzona w Szamotułach Małgorzata Braunek?

   Takich nazwisk jest znacznie więcej!

51 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę