Wielkopolski Portal Senioralny

Suchy Las – mówmy po polsku

Suchy Las – mówmy po polsku
     Nasz język ojczysty nie jest prosty. Mimo, że posługujemy się nim od dzieciństwa, to często kaleczymy go. Dlatego warto spotkać się z prof. Jerzym Bralczykiem.

    Jest wybitnym polskim językoznawcą, profesorem nauk humanistycznych, a także specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Jerzy Bralczyk zajmuje się głównie działalnością popularyzatorską, dotyczącą poprawności języka przede wszystkim publicznego, jak i języka polityki, reklamy oraz prawa. Ogromną popularnością cieszą się jego programy radiowe i telewizyjne. Profesor wykłada dla studentów Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego.

    Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las zaprasza na spotkanie autorskie z tym wybitnym, polskim językoznawcą. Odbędzie się ono we wtorek 19 lutego o godzinie 19.00. Wstęp na spotkanie jest całkowicie bezpłatny, należy jednak wcześniej pobrać darmową wejściówkę. Można odebrać ją w bibliotece w Suchym Lesie oraz w jej filiach w Złotnikach i Chludowie.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę