Wielkopolski Portal Senioralny

Piosenki Edith Piaf w Gostyniu

Piosenki Edith Piaf w Gostyniu
    Któż z nas nie pamięta oryginalnych piosenek francuskiej gwiazdy estrady?  Mimo że artystka nie żyje już od lat, to jej piosenki nadal zachwycają.

    Mieszkańcy Gostynia będą wkrótce mogli ponownie usłyszeć największe przeboje Edith Piaf. Będzie to możliwe dzięki koncertowi Yagi Kowalik. Piosenkarka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie i laureatką licznych festiwali piosenki. W latach 90. wyjechała na stypendium piosenkarskie do Paryża. Tam zakochała się w piosenkach bodaj najsłynniejszej pieśniarki Paryża. Jej chropowaty głos kontrastował z filigranową figurą. Przez lata była związana z francuską „Olimpią”, czyli najważniejszą sceną. Piaf zmarła 10 października 1963. Jest pochowana na słynnym cmentarzu Père Lachaise. Na jej pogrzebie zebrało się 40 tysięcy ludzi, a na jej grobie do dziś są składane kwiaty.

    Koncert piosenek artystki odbędzie się w czwartek 14 lutego o godz. 18.00. w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik.

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego