Wielkopolski Portal Senioralny

Leć kolędo, leć…

Leć kolędo, leć…
     Kolędy to radosne pieśni noworoczne. Współcześnie są nimi pieśni bożonarodzeniowe. Śpiewane są w kościołach, domach, a także podczas licznych koncertów.

    „Cicha noc” to bodaj najsłynniejsza kolęda. Wszystkim znane są również pieśni „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi” czy „Bracia patrzcie jeno”. Śpiewamy je w domach, w kościołach i na wspólnych koncertach. Starosta poznański Jan Grabkowski oraz Paweł Adam burmistrz miasta i gminy Buk zapraszają na tradycyjne Powiatowe Kolędowanie. Zgromadzona w kościele publiczność będzie mogła wysłuchać Zespołu Kameralnego Amici Canti z Buku, Chóru św. Damiana z Molokai z Owińsk oraz Chóru Soli Deo z Suchego Lasu. Gwiazdą koncertu będzie znany raper Mezo, który tym razem wystąpi w nietypowym dla siebie repertuarze.

    XIX Powiatowe Kolędowanie odbędzie się w sobotę 2 lutego o godz. 15.00 w Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej w Buku. Wydarzenie honorowym patronatem objął  metropolita poznański - ks. arcybiskup Stanisław Gądecki.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego