Wielkopolski Portal Senioralny

„Sanatorium miłości” podbija serca widzów

„Sanatorium miłości” podbija serca widzów
    Bohaterami tego telewizyjnego realisty-show są samotni seniorzy. Sześć kobiet i sześcioro mężczyzn spotyka się podczas turnusu w sanatorium.

    Gdy miesiąc temu zapowiadaliśmy emisję tego programu trudno było wyobrazić sobie, że odniesie tak duży sukces. Pierwszy odcinek programu obejrzały 4 miliony widzów. Jak się okazuje jest ogromne zapotrzebowanie na pokazywanie życia seniorów. Nic dziwnego skoro w Wielkopolsce co czwarty mieszkaniec jest w wieku powyżej 60 roku życia. Widownia telewizyjna, a szczególnie telewizji publicznej, nie należy do najmłodszej. A więc strzał w dziesiątkę. Na uznanie zasługuje fakt, że pomysł na taki program zrodził się w Polsce. Ale czy wszystkim spodoba się „Sanatorium miłości’? Z jednej strony możemy zobaczyć energię i wigor osób starszych. Ich pragnienia i marzenia. Ale z drugiej strony trudno oprzeć się wrażeniu, że autorzy programu po prostu stygmatyzują seniorów. No bo jak inaczej odebrać, to że do sanatorium jadą starą, rozpadającą się „Nysą”?  Że niby ich świat zatrzymał się 40 lat temu i też nie są młodzi, czyli gorsi…

    Świat telewizji rządzi się swoimi prawami. Aby widzowie chcieli oglądać program musi on być atrakcyjny. Najlepiej jak są to wyścigi. Kto lepiej ugotuje, kto lepiej zatańczy, czy kto lepiej odnajdzie się w ekstremalnych warunkach. Ktoś zostanie Królem, a ktoś inny Królową turnusu. Co za banał - turnus... Turnusy były przecież w PRL-u.... I dawno skończyły się. Seniorzy nie zasługują na tak uproszczony obraz. Na to każdy z Państwa musi odpowiedzieć sobie samemu. "Sanatorium miłości" jest emitowane na antenie w TVP 1 w każdą niedzielę o 21:15. Kolejne odcinki można też oglądać w serwisie vod.tvp.pl.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego