Wielkopolski Portal Senioralny

Emerytury wzrosną

Emerytury wzrosną
    Od marca przyszłego roku minimalna emerytura wzrośnie do 1100 złotych. Takie są założenia najnowszego projektu rządowego.

    Ministerstwo Rodziny i Pracy stworzyło plan, który ma pomóc emerytom, a jednocześnie nie doprowadzić do ruiny systemu emerytalnego. W projekcie pomysłodawcy zmieniają zasady funkcjonującej do tej pory waloryzacji. Podkreślają, że ekonomiczna funkcja waloryzacji świadczeń polega na przeciwdziałaniu obniżaniu się świadczeń realnych w stosunku do drożejącego życia. Według rządowych szacunków w 2019 r. wskaźnik waloryzacji wyniesie 103,26 proc. Oznacza to, że najniższe świadczenia zostaną w przyszłym roku podwyższone o 6,8 proc., czyli dwa razy więcej niż dotychczas.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę