Wielkopolski Portal Senioralny

Krotoszyn - senior z inicjatywą

Krotoszyn - senior z inicjatywą
W dniach 21 - 23 września w Krotoszynie odbędzie się cykl imprez pod nazwą "Senior z inicjatywą". Wezmą w nich udział nie tylko seniorzy z powiatu krotoszyńskiego, ale również z rawickiego, gostyńskiego, jarocińskiego i pleszewskiego.

Pierwszym akcentem będzie przemarsz barwnego korowodu seniorów ulicami miasta zakończony biesiadą na krotoszyńskim Rynku. Do wspólnej zabawy zostanie zaproszona także młodzież. Będą występy i wspólne śpiewanie. Nie zabraknie także domowego ciasta i przekąsek. Natomiast w czwartek 22 września w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się konferencja naukowa poświęcona tematyce  samotności wśród seniorów. Konferencji towarzyszyć będą warsztaty treningu relaksacji. W piątek 23 września w kinie "Przedwiośnie" odbędzie się XII Przegląd Twórczości Artystycznej. Wielkopolscy seniorzy zaprezentują formy kabaretowe i teatralne oraz występy muzyczne. Natomiast poza sceną zostaną zaprezentowane wystawy prac fotograficznych, malarskich i hafciarskich. Ponadto będzie można skosztować "Biesiadnych przysmaków", czyli domowych konserw mięsnych, przekąsek, przetworów warzywnych i owocowych oraz oczywiście domowych wypieków. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na widowni organizatorzy proszą o telefoniczne zgłoszenie chęci udziału pod numerem telefonu  62 722 88 91.

"Senior z inicjatywą" organizowany jest przez krotoszyński oddział Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miasto i Gminę Krotoszyn oraz Powiat Krotoszyński. Honorowy patronat objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotki oraz Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek.

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego