Wielkopolski Portal Senioralny

Puszczykowo – Rowerowy Rajd Retro

Puszczykowo – Rowerowy Rajd Retro
        Może Państwo macie w piwnicy stary rower. Jeśli tak, to warto wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu. Urząd Miejski w Puszczykowie organizuje I Rowerowy Rajd Retro.

    Inspiracją do zorganizowania rajdu jest 100. rocznica odzyskania niepodległości. W tamtych czasach komunikacja miejska była w powijakach dlatego ludzie głównie poruszali się na rowerach. Jeździli nimi do pracy, do sklepu i do znajomych. Dzisiaj ochoczo powracamy do tej idei. Dlatego warto wybrać się do Puszczykowa. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji. Uczestnicy rajdu przejadą ok. 9 km poznając historię Puszczykowa i zwiedzą muzeum Arkadego Fiedlera – powstańca wielkopolskiego. W rajdzie można uczestniczyć na rowerach zabytkowych lub współczesnych. Uczestnicy rajdu mają być ubrani w rowerowe stroje retro lub w barwach biało-czerwonych. Rajdowi towarzyszyć będzie wystawa zabytkowych rowerów polskich i zagranicznych od końca XIX w. do czasów PRL’u, rowerowa loteria fantowa, stoisko z produktami rowerowymi w stylu retro, wybory najładniejszego roweru imprezy i wiele innych. Dla uczestników nie zabraknie ciepłego posiłku.

    Rajd odbędzie się w niedzielę 14 października. Początek imprezy o godz. 10.00 na terenie rekreacyjno-sportowom przy ul. Kościelnej 7 w Puszczykowie. Więcej informacji znajduje się TUTAJ
 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego