Wielkopolski Portal Senioralny

Ostrów Wlkp. – pomoc dla seniorów

Ostrów Wlkp. – pomoc dla seniorów
    Miasto pozyskało dodatkowe dwa miliony złotych na opiekę domową osób starszych. Dzięki temu do kolejnych 80 seniorów będą codziennie przychodziły opiekunki.

    Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej. Dzięki nim Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie mógł zatrudnić kolejne opiekunki. Pozwoli to na objęcie opieką kolejnych 80 osób. - Chodzi o to, aby seniorzy mogli jak najdłużej pozostać w swoich mieszkaniach a nie w Domach Opieki - mówi Karolina Krawczyk, z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie. - Chcemy objąć tymi usługami opiekuńczymi osoby, które mają niskie dochody, są niesamodzielne i są pozostawione same sobie. Nasze działania polegają na tym, że opiekunki pomagają starszym osobom w codziennych czynnościach -  higienie osobistej czy uporządkowaniu domu, a także w codziennych zakupach – dodaje. Podopieczni mogą również liczyć na pomoc fizjoterapeuty. Ale może najważniejsze jest to, że seniorzy będą mieli z kim porozmawiać. Obecnie z usług opiekuńczych ostrowskiego MOPS-u korzysta blisko pół tysiąca osób.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego