Wielkopolski Portal Senioralny

Senior chce pracować

Senior chce pracować
     Wiele osób jakiś czas po przejściu na emeryturę chciałoby jeszcze pracować zawodowo. Niestety pracodawcy nie dostrzegają ich potencjału.

      Eksperci z Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej uważaj, że pracodawcy muszą zmienić podejście do starszych pracowników. Przez lata narosło błędne przekonanie, że osoby w wieku emerytalnym są zmęczone i mało wydajne. Ale dzisiejszy seniorzy są zupełnie inni niż 20 lat temu. Doskonale radzą sobie z komputerem i bez problemu poruszają się w Internecie. Przecież do niedawna używali go w pracy. Nadal chcą być aktywni zawodowo. Niestety pracodawcy niechętnie ich zatrudniają. Brak rąk do pracy rozumieją, jako brak młodych rąk do pracy. Nie doceniają wiedzy i doświadczenia seniorów, nie wspominając o lojalności wobec pracodawcy.

1 komentarz

  • Z.Sz.
    Z.Sz. niedziela, 26 styczeń 2020 14:27 Link do komentarza

    Praca dla zainteresowanych Seniorów, to ważny temat, z którym środowisko osób starszych Poznania próbuje się przebić od 2 lat (por. http://mrs.poznan.pl/praca-dla-seniorow/ ). Na razie bez skutku.
    Ale w innych miastach, np. w Gdańsku, Kaliszu czy Warszawie znajduje się rozwiązania korzystne dla poszukujących doraźnej pracy Seniorów (por. ostatnio uruchomione Senioralne Biuro Karier: http://mrs.poznan.pl/senior-aktywny-na-emeryturze-z-senioralnym-biurem-karier/ ).
    Przyglądajmy się podobnym inicjatywom i motywujmy naszych decydentów (np. PUP) do oczekiwanej przez Seniorów kreatywności. Okazuje się, że można, byle chciało się chcieć!

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego