Wielkopolski Portal Senioralny

Krotoszyn – festiwal sztuki ulicznej

Krotoszyn – festiwal sztuki ulicznej
    Nie lada gratką dla krotoszyńskich seniorów będzie możliwość obejrzenia światowej sławy artystów ulicznych. Warto wybrać się na niego także z wnukami.

     Już po raz kolejny do Krotoszyna zawita Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus! Na Rynku zaprezentują się światowej klasy komicy, akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści i przedstawiciele innych dyscyplin cyrkowych oraz teatralnych, tanecznych i muzycznych. Zaproszeni w tym roku artyści nie boją się wyzwań. Udowodnią, że ludzkie ciało ogranicza tylko wyobraźnia. Ekstrawagancki duet Estupida Compania zaprezentuje przedstawienie w stylu starego cyrku dziwaków z wykorzystaniem technik fakirskich. Aerial Manx z Australii udowodni, że można połykać miecze jednocześnie robiąc salta. Do wybuchów śmiechu doprowadzi pochodzący z Macedonii Gjurcinowsky, a do świata iluzji zaprosi Brazylijczyk Diogo Alvares. Na festiwalu wystąpi ponad 20 grup i artystów. Występy artystów  zawsze bawią, wzbudzają emocje i otwierają widzów na nowe doświadczenia.

     Festiwal odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia na Rynku w Krotoszynie. Organizatorami wydarzenia są Krotoszyński oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury i Małgorzata Węglarz, dyrektor artystyczny Festiwalu. Wstęp jest bezpłatny. Głównym wynagrodzeniem artystów ulicznych jest to, co dostają do kapelusza.  Dlatego organizatorzy serdecznie zachęcają do nawet skromnego wynagradzania ich za pokazy.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę