Wielkopolski Portal Senioralny

Poznańska Opaska Medyczna SOS

Poznańska Opaska Medyczna SOS
    Seniorzy z Poznania będą czuli się bezpiecznie również poza swoim domem. Kolejna nowa usługa w ramach pakietu Poznań Viva Senior zagwarantuje starszym poznaniakom szybszą i skuteczniejszą pomoc w razie nagłych wypadków.

    Poznańska Opaska Medyczna SOS to rodzaj popularnej w krajach zachodniej Europy biżuterii medycznej. Niewielka silikonowa opaska zakładana jest na rękę. Są na niej umieszczone najważniejsze informacje dotyczące jej właściciela: poważne choroby, przyjmowane leki, czy numer telefonu do bliskiej osoby. Dzięki temu w razie nagłego wypadku ratownicy medyczni wiedzą, jak pomóc właścicielowi opaski. - Poznaniacy już od lat korzystają z działającego na podobnej zasadzie Pudełka Życia – wyjaśnia Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Opaska Medyczna SOS jest jego praktycznym rozszerzeniem. Z tą różnicą, że pudełko sprawdza się w domu, a opaska poza domem. Nie tylko ułatwia ratownikom prowadzenie akcji ratunkowej, ale – co równie ważne - sprawia, że seniorzy mogą czuć się bezpiecznie - dodaje. Po opaskę może zgłosić się każdy mieszkaniec Poznania, który skończył 70 lat. By ją otrzymać, wystarczy wypełnić wniosek dostępny od 15 sierpnia w Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu przy ul. Mielżyńskiego 24. Po ok. 60 dniach od złożenia wniosku bezpłatną opaskę będzie można odebrać w CIS.


    Opaska jest kolejną bezpłatną usługą dla poznańskich seniorów. Funkcjonuje już „Pudełko Życia”, „Złota Rączka dla seniora”, „Taksówka dla seniora” pozwalająca starszym poznaniakom za darmo dojechać taksówką do lekarza specjalisty czy urzędu. Z kolei w ramach usługi „Książka dla Seniora” osoby, które skończyły 60 lat, mogą wypożyczać książki, audiobooki i filmy z Biblioteki Raczyńskich z bezpłatnym dowozem. W mieście działa też Poznańska Złota Karta, która upoważnia do korzystania z szerokiej oferty ulg i rabatów oferowanych przez prawie 90 partnerów. Jedną z najnowszych usług jest działająca od czerwca miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Mogą z niej korzystać mieszkańcy Poznania, którzy ukończyli 70. rok życia. Sprzęt jest wypożyczany na 3 miesiące. Nowością jest też  projekt „Mobilna pielęgnacja paznokci u stóp seniorów”. - Prezydent Poznania wyraził konkretne zobowiązania dotyczące pomocy seniorom i je zrealizował – mówi Zdzisław Szkutnik, przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów. – Zaczęło się od idei Poznania jako miasta przyjaznego starzeniu, potem pojawił się pakiet Poznań Viva Senior. Ale w Poznaniu jest znacznie więcej inicjatyw dla dobra seniorów, realizowanych przez różne jednostki, instytucje i organizacje. Ściśle współdziałamy z prezydentem Jędrzejem Solarskim i trzeba przyznać, że w Poznaniu jest dobry klimat dla seniorów  - dodaje Zdzisław Szkutnik.

    Zapraszamy Państwa do odwiedzania strony internetowej Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu. Dowiecie się z niej o wielu ważnych inicjatywach senioralnych. Znajduję się ona pod tym adresem www.mrs.poznan.pl

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę