Wielkopolski Portal Senioralny

Konin – koncert piosenek żeglarskich

Konin – koncert piosenek żeglarskich
    Zapewne wśród Państwa jest wielu miłośników przyrody, jezior i żeglowania. Dlatego warto wybrać się na koncert, gdzie usłyszymy żeglarskie szanty.

    Żeglowna rzeka Warta, bulwar i jego otoczenie to idealne miejsce na szantowo-folkowe granie. Kilkugodzinny koncert to gratka dla miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu i tego typu muzyki. Wystąpią trzy, dobrze znane zespoły z Wielkopolski. Grupa „Gumowe Szekle” wywodzi się ze słupeckiego środowiska harcerskiego. Wykonuje szanty oraz piosenki żeglarskie i morskie. „Zagrali i Poszli” to gnieźnieński zespól, który pierwsze kroki na scenie stawiał w 1991 roku. W repertuarze ma własne kompozycje stanowiące krzyżówkę piosenki folkowej, żeglarskiej, bluegrassu, rocka i ballady. Zespół znany jest przede wszystkim w kręgach piosenki żeglarskiej, turystycznej i poezji śpiewanej. Natomiast „Folk Street” to grupa z Konina, w której spotkali się ludzie o różnych upodobaniach muzycznych. Zespół porusza się pomiędzy standardami w oprawie folkowej i wyławia nutki z szeroko określanej kultury celtyckiej.

    Koncert „Szantowo” odbędzie się w ramach cyklu Lato na Bulwarze organizowanego przez Miasto Konin. Impreza odbędzie się w sobotę 28 lipca na Bulwarze Nadwarciańskim. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego