Wielkopolski Portal Senioralny

Reggae na Piaskach

Reggae na Piaskach
     Młodsi seniorzy doskonale pamiętają czasy, kiedy bawili się przy muzyce reggae. Ich idolem był jamajski piosenkarz Bob Marley.

    Mimo że przebywaliśmy za żelazną kurtyną, to między innymi za pośrednictwem Radia Luxemburg docierały do nas nowe rytmy. Niosły one nieznaną nam ekspresję radosnej muzyki połączonej z walką o wolność Jamajczyków. Albo szerzej – z walką o wolność każdego i pod każdą szerokością geograficzną. Ku zaskoczeniu wszystkich ideologia Rasta znalazła w Polsce wielu zwolenników. Od 18 lat w Ostrowie Wielkopolskim odbywa się dwudniowy festiwal muzyki reggae. Występują na nim muzycy z całego świata. Nic dziwnego, że dzisiaj można spotkać na nim wielu seniorów. Przecież hippisi są już dawno na emeryturze.

    W dniach 20 – 21 lipca odbędzie się kolejna edycja Festiwalu. Można wybrać się na nią całymi rodzinami. Organizatorzy, jak zwykle, przygotowali doskonałe zaplecze gastronomiczne i rekreacyjne dla najmłodszych. Osoby przyjezdne mogą zatrzymać się na specjalnym polu namiotowym lub w pobliskim, niedrogim hotelu Borowianka.
Do zobaczenia pod sceną!

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego