Wielkopolski Portal Senioralny

Lednica seniora

Lednica seniora
     Już po raz 15 seniorzy spotkają się pod Bramą – Rybą. Jest to pokoleniowe przedłużenie czerwcowych spotkań zainicjowanych przez św. pamięci Dominikana Ojca Górę.

    W 1997 roku na polach lednickich odbyły się pierwsze Spotkania Młodych. Od rana zbierają się na Polach Lednickich. Zanim rozpoczną się uroczystości, odbywają się próby tańca i śpiewów. Przez cały dzień, jest możliwość przystąpienia do spowiedzi św. Po południu odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, a w uroczystej procesji zostają wprowadzone m.in. relikwie św. Wojciecha, św. pierwszych męczenników, błogosławionych, św. Stanisława, św. siostry Faustyny, św. Jana Pawła II, ikona Chrystusa Przemienionego. Wieczorem odprawiana jest Msza Święta, którą koncelebrują biskupi i tysiące księży pod przewodnictwem Prymasa Polski, transmitowane lub odczytywane jest specjalne przesłanie Papieża. Każdy uczestnik otrzymuje śpiewnik, świeczkę i symbole lednickie nawiązujące do tematu Spotkania. W nocy odbywa się nabożeństwo połączone z aktem wyboru Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, którego kulminacją jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Po błogosławieństwie wszyscy uczestnicy przechodzą przez Bramę Rybę, symbolicznie potwierdzając wybór.

   Lednica seniora odbędzie się 1 września. Ze względu na wiek uczestników spotkanie będzie odbywało się w godzinach 12.00 – 17.00.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

491 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę