Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań – rowerzyści dla seniorów

Poznań – rowerzyści dla seniorów
    Już wkrótce seniorzy z Domów Pomocy Społecznej zaczną częste wycieczki po Poznaniu. Będzie to możliwe dzięki akcji Stowarzyszenia „Rowerowy Poznań”.

   W 2012 roku w Danii zrodził się pomysł, aby seniorów obwozić po mieście za pomocą wygodnych rikszy. Dzięki temu mogą zobaczyć, jak zmienia się ich miasto. Ale może najważniejsze jest to, że wychodzą ze swoich czterech ścian i na dodatek mają kontakt z młodą i wrażliwą osobą, która pragnie wysłuchać pasjonujących historii o miejscach, które wspólnie odwiedzają. Idea ta obecnie realizowana jest w 37 krajach na całym świecie. Charakterystycznych rikszy jest już ponad 1500!  Zostały one odpowiednio dopasowane do potrzeb seniorów. Mają wygodną kanapę z przodu z pełnymi widokiem dookoła, pasy bezpieczeństwa oraz uchylany podnóżek dla osób, które mają problemy z chodzeniem. Poznaniacy rozpoczęli w tym roku taki projekt jako pierwsi w Polsce. Na początek inicjatywa Stowarzyszenia będzie realizowana we współpracy z Domem Pomocy Społecznej na Ugorach, w którym mieszka ponad stu seniorów. Ale warto ją kontynuować w wielu wielkopolskich miastach.

    Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu w partnerstwie z Urzędem Miasta Poznania i Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego