Wielkopolski Portal Senioralny

Muzyka z Kórnika

Muzyka z Kórnika
     Już po raz 14 odbędzie się Letni Festiwal „Muzyka z Kórnika”. W programie znalazło się osiem niecodziennych koncertów.

    Już w niedzielę 1 lipca w Arboretum Kórnickim odbędzie się pierwszy koncert tegorocznej edycji Festiwalu – „Kiepura na dobry początek”. Podczas koncertu trzech tenorów usłyszymy słynne arie operowe, operetkowe i szlagiery z filmów, w których grał Jan Kiepura – polska marka międzywojennego świata. W kolejną niedzielę 8 lipca odbędzie się koncert „Piosenka więcej niż poetycka”. Natomiast 15 lipca Aleksandra Zamojska i Dariusz Stachura wystąpią z koncertem „Polskie gwiazdy świecą w Operze”. W kolejną niedzielę 22 lipca wystąpi Orkiestra Vivat. Natomiast 29 lipca będzie „Kino w plenerze”. Zostanie zaprezentowany niemy film nakręcony w 1929 roku w Poznaniu „Ponad śnieg”. Muzykę na żywo będzie grał Kwartet Jorgi. Z kolei 5 sierpnia odbędzie się koncert „Chopin PROfanum”. Muzykę mistrza zagra grupa muzyków w wersji jazzowej. Natomiast 12 sierpnia Katarzyna Dąbrowska zaśpiewa piosenki z polskich filmów i seriali. Festiwal zakończy się w niedzielę 19 sierpnia koncertem „Sto lat! Polsko”. Usłyszymy w nim liczne piosenki z przedwojennych kabaretów.

    Wszystkie koncerty odbywają się w Arboretum Kórnickim o godz. 18.00. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.muzykazkornika.pl Organizatorem Festiwalu jest Urząd Miasta i Gminy Kórnik oraz Kórnicki Ośrodek Kultury.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego