Wielkopolski Portal Senioralny

Śmiełów – „Wolność kocham i rozumiem”

Śmiełów – „Wolność kocham i rozumiem”
    Cytat został zaczerpnięty z piosenki zespołu Chłopcy z Placu Broni zatytuowanej "Kocham wolność". W latach 80. ubiegłego wieku przez wielu byli uważni za zwykłych „szarpidrutów”.

    I nagle po trzydziestu latach słowa ich piosenki stały się hasłem, którym Muzeum Narodowe w Poznaniu pragnie uczcić 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. To dosyć zaskakująca wolta, jak na tak nobliwą instytucję. Nie Wyspiański, nie Chełmoński, ani nawet nie Matejko, tylko oni – zbuntowani młodzi rockmeni stali się symbolem odzyskania przez Polskę Niepodległości.

     Pod ich manifestem pokolenia stanu wojennego w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie koło Jarocina wystąpi znany sześcioosobowy zespół muzyków śpiewających a cappella. Wykonają pieśni legionowe i patriotyczne oraz utwory Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki. Nie wiem tylko, czy usłyszymy tam piosenkę „Kocham wolność” zespołu Chłopcy z Placu Broni, która nijak się ma do staromodnych pieśni legionowych. Koncert odbędzie się w sobotę 23 czerwca o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego