Wielkopolski Portal Senioralny

Chodzież – Uniwersytet Trzeciego Wieku

Chodzież – Uniwersytet Trzeciego Wieku
    W Polsce działa prawie 600 Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W Wielkopolsce jest ich prawie 50. Są miejscem spotkań i edukacji wielu seniorów.

    Jednym z nich jest Uniwersytet działający w Chodzieży. Działa już od 11 lat. Aktualnie ma 120 słuchaczy. Oprócz cyklicznych wykładów działają stałe sekcje tematyczne: turystyczna, komputerowa, kulinarna, brydżowa, rowerowa, fotograficzna, historyczna, czy gimnastyki rehabilitacyjnej. Oprócz tego słuchacze mogą uczyć się języków angielskiego i niemieckiego. Uniwersytet organizuje również atrakcyjne wycieczki krajowe i zagraniczne oraz wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne do słynnego sanatorium w Truskawcu na Ukrainie. W Uniwersytecie działa również chór „Uniwerek”, który uświetnia różne uroczystości. Występuje też na licznych konkursach i przeglądach twórczości artystycznej seniorów, zdobywając liczne laury.

    Aby zapisać się Uniwersytetu wystarczy przyjść do jego biura mieszczącego się w Chodzieży przy ul. Jagiellońskiej 3. Biuro jest czynne w każdy poniedziałek w godz. 16.00 – 19.00 oraz w środę w godz. 10.00 – 13.00. Można także zatelefonować pod nr 661 799 699.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę