Wielkopolski Portal Senioralny

Gostyński Jarmark Średniowieczny

Gostyński Jarmark Średniowieczny
     Już po raz drugi w Gostyniu odbędzie się Jarmark Średniowieczny. To duża atrakcja, w tym dla seniorów opiekujących się wnukami.

    Do Gostynia zawitają rzemieślnicy i kupcy ze swoimi warsztatami i kramami przybliżając wszystkim charakter „średniowiecznego” biznesu. Odwiedzić będzie można stoiska kowala, namiot z ręcznie robioną biżuterią, ceramiką, spróbować samodzielnego wykonania witraży, zobaczyć dawne przedmioty codziennego użytku. Miłośnicy „walki” będą mogli zobaczyć prawdziwych rycerzy, którzy pokażą wszystkim widzom swoje możliwości w walkach rycerskich. Wszyscy chętni będą mogli także wziąć udział w turnieju łuczniczym. Przewidziany jest także pokaz artyleryjski. Wieczorem wystąpi białoruski folkowo-rockowy zespół muzyczny „Stary OLsa”, który opiera swoją twórczość na muzyce epoki średniowiecza i renesansu. Członkowie zespołu przywiązują bardzo dużą wagę do tego, by instrumenty, na których grają, były jak najbardziej zbliżone do tych, jakich używano w średniowieczu. Na jarmarku nie zabraknie grillowanych potraw, chleba ze smalcem, ogórków kiszonych, swojskich pierogów, lokalnego piwa . Będzie można skosztować świeżo zaparzonej, ręcznie mielonej kawy, chleba z masłem czosnkowym i gzikiem a także syropu miętowego. Można będzie zaopatrzyć się w miody i zioła.

     Jarmark odbędzie się w sobotę 9 czerwca na Rynku i Górze Zamkowej. Impreza będzie trwała od godz. 10.00 do 23.00.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego