Wielkopolski Portal Senioralny

Leszno – spotkanie z Markiem Gaszyńskim

Leszno – spotkanie z Markiem Gaszyńskim
     Zapewne pamiętacie Państwo takie piosenki jak Sen o Warszawie, Jesień idzie przez Park, czy Gdzie się podziały tamte prywatki. Tekst do nich napisał Marek Gaszyński.

    Marek Gaszyński jest dziennikarzem i prezenterem muzycznym. Jest też autorem tekstów do ponad 150 piosenek oraz autorem książek o tematyce muzycznej. Pracę dziennikarską rozpoczął w 1958 roku w słynnej Rozgłośni Harcerskiej Polskiego Radia. Cztery lata później został dziennikarzem muzycznym Polskiego Radia. Tworzył audycje muzyczne dla radia, a także pisał artykuły związane z tą tematyką, które drukowane były w prasie codziennej oraz muzycznej. Pierwszym tekstem piosenki jaki napisał, był  utwór „Czy wiesz” Czesława Niemena. Piosenki z jego tekstami usłyszeć można w wykonaniu m.in. takich artystów, jak: Helena Majdaniec,Halina Frąckowiak, Tadeusz Woźniak, Bogusław Mec, Wojciech Gąssowski, Czesław Niemen, Niebiesko-Czarni, Czerwone Gitary, Breakout, czy Budka Suflera.

    Spotkanie z autorem odbędzie się w sobotę  26 maja o godz. 20.00 w Bibliotece Ratuszowej mieszczącej się na Rynku w Lesznie. Spotkanie uatrakcyjni muzycznie zespół MUS TRIO  wykonując piosenki do tekstów marka Gaszyńskiego . Wstęp jest bezpłatny.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego