Wielkopolski Portal Senioralny

Stęszew - Tercet Egzotyczny

Stęszew - Tercet Egzotyczny
    Zapewne wielu zna ich piosenki. Występują bowiem nieprzerwanie od 55 lat. Grają muzykę inspirowaną rytmami  latynoamerykańskimi.  

Tercet Egzotyczny powstał jesienią 1963 we Wrocławiu z inicjatywy Zbigniewa Dziewiątkowskiego. Główną wokalistką została jego żona, Izabela.  Zespół wyróżniał się charakterystycznym imagem, na który składały się meksykańskie stroje i sombrera. W 1966 roku ukazał się pierwszy album zespołu na którym znalazły się zarówno hiszpańskie klasyki, jak i polskie utwory. Wśród nich pojawiła się piosenka Pamelo, żegnaj. Pierwsza wizyta grupy w USA zakończyła się sensacyjną recenzją w najważniejszej amerykańskiej gazecie codziennej The New York Times, której recenzent stwierdził, iż Tercet Egzotyczny wykonuje utwór Cu-cu-ru-cu-cu Paloma lepiej niż Harry Belafonte. Tercet Egzotyczny koncertował z powodzeniem na całym świecie m.in. w  Holandii, RFN, Szwecji, Danii i Grecji. W USA koncertowali aż 49 razy.  Mimo licznych fanów w rodzimym kraju, grupa przez cały ten czas była ignorowana przez polskie media. Dopiero w 1992 roku zaproszono Tercet Egzotyczny po raz pierwszy na festiwal w Sopocie, a entuzjastyczne przyjęcie publiczności spowodowało zmianę nastawienia polskich mediów do twórczości zespołu.

Ich największe przeboje będzie można sobie przypomnieć 24 maja o godz. 18.00. Koncert odbędzie się w Stęszewie koło Poznania w hali widowisko-sportowej. Bilety w cenie od 40 zł można kupić na stronie bilety24.pl

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

34 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę