Wielkopolski Portal Senioralny

Jeszcze będzie normalnie

Jeszcze będzie normalnie
     Już wkrótce rozpocznie się przebudowa dawnego Szpitala im. J. Strusia mieszczącego się w Poznaniu  przy ul. Szpitalnej.

    Firma Medi-system rozpocznie wkrótce rozbiórkę kilku budynków, które należą do kompleksu dawnego szpitala przy ul. Szkolnej. W ich miejscu stanie część wielkiego centrum opieki nad seniorami. Były szpital to ponad hektar ziemi między ul. Szkolną, Kozią i Podgórną wraz z 11 budynkami, z których największy to czteropiętrowy gmach byłego szpitala. W skład kompleksu wchodzą też m.in. skrzydło dawnego klasztoru karmelitanek i dwie kamienice. To atrakcyjna nieruchomość, którą przez wiele miesięcy miasto próbowało sprzedać. Udało się dopiero pod koniec 2016 r., kiedy to do przetargu stanęła tylko jedna firma, Medi-system, i kupiła kompleks przy ul. Szkolnej za niecałe 40 mln zł. Już za dwa lata powstanie tam największe w Polsce Centrum Opieki nad seniorami.

    Niestety jest to działanie komercyjne i nie do końca wiadomo, kogo będzie na nie stać? Ale może władze Miasta, które są bardzo przychylne seniorom wesprą najuboższych seniorów?

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego