Wielkopolski Portal Senioralny

Jeszcze będzie normalnie

Jeszcze będzie normalnie
     Już wkrótce rozpocznie się przebudowa dawnego Szpitala im. J. Strusia mieszczącego się w Poznaniu  przy ul. Szpitalnej.

    Firma Medi-system rozpocznie wkrótce rozbiórkę kilku budynków, które należą do kompleksu dawnego szpitala przy ul. Szkolnej. W ich miejscu stanie część wielkiego centrum opieki nad seniorami. Były szpital to ponad hektar ziemi między ul. Szkolną, Kozią i Podgórną wraz z 11 budynkami, z których największy to czteropiętrowy gmach byłego szpitala. W skład kompleksu wchodzą też m.in. skrzydło dawnego klasztoru karmelitanek i dwie kamienice. To atrakcyjna nieruchomość, którą przez wiele miesięcy miasto próbowało sprzedać. Udało się dopiero pod koniec 2016 r., kiedy to do przetargu stanęła tylko jedna firma, Medi-system, i kupiła kompleks przy ul. Szkolnej za niecałe 40 mln zł. Już za dwa lata powstanie tam największe w Polsce Centrum Opieki nad seniorami.

    Niestety jest to działanie komercyjne i nie do końca wiadomo, kogo będzie na nie stać? Ale może władze Miasta, które są bardzo przychylne seniorom wesprą najuboższych seniorów?

 

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego