Wielkopolski Portal Senioralny

Oj, Będzie się działo!

Oj, Będzie się działo!
    Przez cztery lata Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała m.in. na oddziały geriatryczne, których w Polsce jest zbyt mało. Wyposażyła je w nowoczesny sprzęt, ale nie znalazły się one na liście tzw. sieci szpitali. Z definicji nie będą dalej funkcjonowały - bo nie!  

     W Wielkopolsce sytuację ratuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej przyznał blisko 6 mln złotych na stworzenie w Poznaniu Centrum Medycyny Senioralnej. Powstanie m.in. poradnia geriatryczna, leczenia stresu poupadkowego, leczenia bólu, psychologiczna, dietetyczna, rehabilitacyjna i paliatywna. Obiekt zapewni kompleksową opiekę medyczną dla ludzi starszych i chorych, potrzebujących całodobowej opieki lub pobytu czasowego. Poznańskie Centrum Medycyny Senioralnej to pierwsza tego typu placówka w Polsce. - Fakt, że pierwsze w Polsce Centrum powstaje w Poznaniu jest znakiem, że Wielkopolska to nie tylko symbol pracowitości i solidności, ale także dobrych emocji i łączenia pokoleń –  podsumował dyrektor placówki Piotr Nycz.

    Niby fajnie, ale na efekty będziemy musieli poczekać jeszcze dwa lata. Ilu poznańskich sędziwych seniorów dożyje tego momentu? 

 

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego