Wielkopolski Portal Senioralny

Oj, Będzie się działo!

Oj, Będzie się działo!
    Przez cztery lata Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała m.in. na oddziały geriatryczne, których w Polsce jest zbyt mało. Wyposażyła je w nowoczesny sprzęt, ale nie znalazły się one na liście tzw. sieci szpitali. Z definicji nie będą dalej funkcjonowały - bo nie!  

     W Wielkopolsce sytuację ratuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej przyznał blisko 6 mln złotych na stworzenie w Poznaniu Centrum Medycyny Senioralnej. Powstanie m.in. poradnia geriatryczna, leczenia stresu poupadkowego, leczenia bólu, psychologiczna, dietetyczna, rehabilitacyjna i paliatywna. Obiekt zapewni kompleksową opiekę medyczną dla ludzi starszych i chorych, potrzebujących całodobowej opieki lub pobytu czasowego. Poznańskie Centrum Medycyny Senioralnej to pierwsza tego typu placówka w Polsce. - Fakt, że pierwsze w Polsce Centrum powstaje w Poznaniu jest znakiem, że Wielkopolska to nie tylko symbol pracowitości i solidności, ale także dobrych emocji i łączenia pokoleń –  podsumował dyrektor placówki Piotr Nycz.

    Niby fajnie, ale na efekty będziemy musieli poczekać jeszcze dwa lata. Ilu poznańskich sędziwych seniorów dożyje tego momentu? 

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego