Wielkopolski Portal Senioralny

Bierz rower i pompkę

Bierz rower i pompkę
     Dzisiaj w modnym tonie stało się poruszanie po mieście rowerem. Mimo, że zjawisko to od lat jest domeną małych miejscowości, gdzie po prostu nie ma komunikacji miejskiej.

    Przez ostatnie cztery lata centrum miasta Poznania zostało "zachwaszczone" tzw. drogami rowerowymi. Na przykład przed Centrum Kultury ZAMEK wije się, bez jakiejkolwiek logiki, czerwona ścieżka. Zmienia one swoje położenie niczym Kobra. Na dodatek władze miasta zafundowały w Centrum ścieżki rowerowe biegnące "pod prąd" ruchu ulicznego. Niby fajnie, ale kiedy ścieżka rowerowa kończy się, to cykliści jadą dalej - stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla ruchu drogowego. Co ciekawe, od kilkunastu lat nie muszą oni posiadać jakichkolwiek uprawnień do poruszania się po drogach. Zapewne w wyniku tego jeżdżąc po dragach publicznych zazwyczaj łamią wszelkie przepisy. Najczęstszym jest jazda po przejściu dla pieszych. To jest po prostu karalne. Tyle, że Straż Miejska kara nie rowerzystów, a kierowców samochodów, niewłaściwie parkujących. No to chłopki w fajnych czapeczkach zapomnijcie o blokadach na koła, bo to jest passe, tylko zacznijcie karać rowerzystów. Tu jest prawdziwa żyła złota. To jest o wiele lepszy patent, niż odebrane Wam ostatnio "zabawki" - czyli radary.

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego