Wielkopolski Portal Senioralny

"Sztuka kochania" w kinie Helios

"Sztuka kochania" w kinie Helios
     To była lektura „obowiązkowa”. Bestseller, porównywalny, przy zachowaniu wszelkich proporcji, chyba tylko z Ulissesem, Joys’a. No może też z Grą w klasy, Cortazar’a. 

     Michalina Wisłocka potrafiła w czasach socjalizmu, mimo silnego oporu władzy, wywalczyć dla czytelników, powszechny dostęp do edukacji seksualnej. Film jest opowieścią o jej dramatycznych próbach skruszenia instytucjonalnych i obyczajowych oporów. Opowieść o powstaniu "Sztuki kochania" Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w PRL. Przydałaby się taka i dzisiaj, gdyż z zażenowaniem porównujemy wydarzenia z lat siedemdziesiątych, z poziomem dzisiejszej debaty o edukacji seksualnej w szkole. "Sztuka Kochania" to film dla masowego widza i to zadanie wypełnia wzorowo. Idźcie i wspominajcie naszą młodość, paradoksalnie nowocześniejszą od dzisiejszej. Scenariusz filmu napisał, mający już na swoim koncie niewątpliwy sukces ("Bogowie") Krzysztof Rak, który i tym razem stanął na wysokości zadania. Reżyseria Marii Sadowskiej. Grają: Magdalena Boczarska, Justyna Wasilewska, Eryk Lubos, Karolina Gruszka, Piotr Adamczyk.

    Kolejny seans, adresowany głównie do seniorów, odbędzie się nieprzydkowo w Dniu Kobiet tj. w czwartek 8 marca o godz. 13.00 i 18.00 w poznańskim Kinie HELIOS w Galerii "Posnania" przy Rondzie Rataje. Projekcje odbędą się również w tych samych godzinach w kinach Helios w Pile i Kaliszu.  Natomiast w Koninie i Gnieźnie tylko o godz. 18.00. Promocyjna cena biletu wynosi 10 zł. Więcej informacji znajduje się na stronie  www.kulturadostepna.pl

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego