Wielkopolski Portal Senioralny

Wielkie Badanie Wzroku

   Wystartowała specjalna edycja kampanii Wielkie Badanie Wzroku. Każdy, kto w czasie „lockdownu” obawiał się wizyty u okulisty bądź optometrysty, może teraz skorzystać z profilaktycznych badań i zadbać o swój wzrok po długim okresie izolacji.     
Czytaj dalej...

Kupujemy przez Internet

    Być może już niedługo zniknie powtarzany banał, że ludzie starsi nie radzą sobie z Internetem. Dla większości dzisiejszych seniorów smartfon jest przedmiotem codziennego użytku, a nawet niezbędnym narzędziem kontaktu ze światem. Laptop i komputer także.
Czytaj dalej...

Boże Ciało w DPS

    Małgorzata Leśniewska z zespołem „Tańcząc w deszczu” spotkała się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej na poznańskich Ugorach by śpiewać pieśni nawiązujące do postaci i wydarzeń opisanych w biblijnym Nowym Testamencie.
Czytaj dalej...

Na grzyby

   Pojawiły się pierwsze w tym roku grzyby. To znak, że w ślad za nimi w okolicznych lasach pojawią się grzybiarze. Zbieranie grzybów ma w Polsce długą tradycję. Znalazło miejsce, co oczywiste, w literaturze.
Czytaj dalej...

Pałac myśliwski w Antoninie

    Wreszcie nastała wiosna. Wszyscy zaszczepieni aktywni seniorrzy powinieni odwiedzić pałac myśliwski w Antonie. Znajduje się on 17 kilometrów od Ostrowa Wielkopolskiego na trasie do Wrocławia. 
Czytaj dalej...

Nagrody kulturalne powiatu poznańskiego

    Doceniamy przede wszystkim ludzi z pasją, działających na rzecz swoich środowisk i promujących powiat poznański, tak w kraju jak i na świecie. I bardzo się cieszę, że takich ludzi w naszym regionie nie brakuje – powiedział starosta poznański Jan Grabkowski, ogłaszając tegorocznych laureatów.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego