Wielkopolski Portal Senioralny

VIVA srebrna gospodarka!

    Od wielu lat w Unii Europejskiej doskonale wiadomo, że starzejące się społeczeństwo jest siłą napędową gospodarki. Trzeba bowiem stworzyć setki tysięcy miejsc pracy, aby zaspokajać (z zyskiem dla gospodarki) potrzeby seniorów.
Czytaj dalej...

Październikowa Senioriada

    W czasach naszej młodości październik był miesiącem oszczędności. A skoro obecnie pojęcie to straciło sens postanowiono, aby w październiku przypominać o jednej czwartej społeczeństwa, czyli o seniorach.
Czytaj dalej...

Franciszek Pieczka

    W polskim filmie stał się swoistym, żywym symbolem Górnego Śląska. Od lat mieszkający w Warszawie, ale jak mawiał  "Ślązakiem pozostanie na zawsze". Zapamiętamy go ról w "Żywocie Mateusza", "Austerii", czy "Ziemi obiecanej" - nie wspominając o roli Gustlika w serialu "Czterej pancerni i pies".
Czytaj dalej...

Krotoszyn – Senior z inicjatywą

    Owa inicjatywa polega na zaangażowaniu się osób starszych w twórczość artystyczną. Już po raz osiemnasty w Krotoszynie odbędzie się Przegląd Twórczości Artystycznej. Zostanie tam zaprezentowana głównie twórczość seniorów z południowej Wielkopolski.
Czytaj dalej...

Kalisz – piknik wielokulturowy

  Historia Kalisza jest historią różnych kultur. W czasie rozbiorów miasto należało do Zaboru Rosyjskiego. Już wtedy mieszkało w nim bardzo wielu Polaków żydowskiego pochodzenia. Przed wojną to tutaj lub do Lwowa jeździło się kupować futra.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego