Wielkopolski Portal Senioralny

OFF Ciemna – festiwal w sieci "młodych wilków"

    Od 25 lat w Poznaniu odbywa się festiwal filmowy „OFF Ciemna”. Pierwotnie stanowił on kontynuację legendarnego w latach 80. ubiegłego wieku festiwalu „Film Poza Kinem”. Prezentowano na nim kino offowe z NRD i z Berlina Zachodniego, z kilku republik Związku Radzieckiego, a także z wielu innych krajów europejskich, zwanych wówczas potocznie Zachodem.
  • Dział: Aktualności
Czytaj dalej...

Po zdrowie do kina

   Dużo w ciągu ostatnich dwóch lat myślimy i piszemy o zdrowiu. Nic dziwnego, skoro walczymy z pandemią. Dziwić może jedynie covido-sceptycyzm skoro codziennie docierają informacje o zakażeniach i śmiertelnych konsekwencjach.
  • Dział: Aktualności
Czytaj dalej...

Kalisz - Jezioro łabędzie

   Rosyjski Klasyczny Balet to odnoszący sukcesy moskiewski zespół teatralny tańca klasycznego, w skład którego wchodzą najlepsi przedstawiciele rosyjskich szkół baletowych i zasłużeni mistrzowie tańca. Dziś oni stanowią podstawę zespołu.
Czytaj dalej...

Komomorniki - Seniorzy forever

     Po czesku tytuł artykułu brzmi ”Senioři navždy“, a po słoiwacku tak samo. Po niemiecku wypada to tak „Senioren für immer“, po białorusku „пажылыя людзі назаўжды”, po ukraińsku „пенсіонери назавжди” i wreszcie po rosyjsku tytuł artykułu brzmi „пожилые люди навсегда”. Wszyscy są naszymi sąsiadami…  
  • Dział: Relacje wideo
Czytaj dalej...

Galicja w Kaliszu

   XIII Festiwal Kultur Europy w Kaliszu tym razem zawędruje do Galicji Hiszpańskiej. Będzie koncert, wykład i film. To jedna z tegorocznych ofert poznańskiej Fundacji „Dom Bretanii”, która odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.
Czytaj dalej...

Antonin – koncert chopinowski

   Pamiętacie Państwo, jak wyglądała plansza telewizyjna Eurowizji. Był na niej pomnik Fryderyka Chopina ze Stalowej Woli, czy jakoś tam. Zawsze tą planszą rozpoczynał się Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie i nie tylko on.
Czytaj dalej...

Białoruś – Forever

     No chyba wszyscy wiemy o tym, że Czesław Wydrzyki – znany później, jako Czesław Niemen urodził się w Wasiliszkach na obecnym terytorium Białorusi, wcześniej ZSRR, a jeszcze wcześniej Polski.
Czytaj dalej...

Rawicz – wystawa gołębi

   Zapewne armia Aleksandra Wielkiego używała do komunikowania się gołębi pocztowych. Inne armie zresztą też. Wielkopolska zasadniczo nie jest regionem górniczym, w którym hodowla gołębi pocztowych należy do wielopokoleniowej tradycji. A mimo to działają tutaj liczne stowarzyszenia hodowców tych ptaków.
  • Dział: Aktualności
Czytaj dalej...

BUKOWIŃSKIE SPOTKANIA w PILE

   Polska od zawsze słynęła z gościnności. Przez setki lat na polskiej ziemi mieszkali Żydzi, Cyganie, Niemcy, Rosjanie, Austriacy, Łemkowie i Bóg wie jeszcze kto? A po 1945 roku zaczęła obowiązywać jedna religia, jeden język i jedna partia.
  • Dział: Aktualności
Czytaj dalej...

Komorniki - Targi Senioralne

   „Młode Wiki”, które dzisiaj mają już prawie 50 lat nadal traktują osoby starsze, jako ludzi zbędnych, lub co najmniej uciążliwych dla społeczeństwa. Nie zdają sobie sprawy z tego, że sytuacja jest wręcz odwrotna.
  • Dział: Aktualności
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego