Wielkopolski Portal Senioralny

Aktywniej na emeryturze…

     Nie wiem, czy to ucieszy naszych czytelników, że od przejścia na emeryturę są ciągle atakowani rzekomą potrzebą aktywnego życia. Jakby do tej pory nie byli aktywni. Kto był aktywny, to i nadal będzie.
Czytaj dalej...

„Legiony” w kinie Helios

    To ciągle żywa legenda, rozpalająca umysły i wyobraźnie. Dla ludzi w naszym wieku najpierw zakazana, potem przemilczana, by w końcu znalazła należne miejsce - stała się czczona i adorowana. Ileż to razy śpiewaliśmy ze wzruszeniem Marsz Pierwszej Brygady.
  • Dział: Helios
Czytaj dalej...

Targi VIVA SENIORZY – odwołane!

   Wielu seniorów, nie tylko z Wielkopolski, oczekiwało na kolejne spotkanie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wbrew optymistycznym zapowiedziom sprzed kilku miesięcy, tegoroczna edycja Targów niestety nie odbędzie się.
Czytaj dalej...

Wielka zbiórka książek

   Niestety nie należymy do społeczeństw oczytanych. Większość nie przeczytała w ciągu roku ani jednaj książki. Królują internetowe portale, zwłaszcza plotkarskie. Żyjemy chętniej życiem bohaterów serialowych niż własnym. W najlepszym wypadku wyżej stawiamy film, choć też nie najambitniejszy.
Czytaj dalej...

"Poznajmy się w C.A.M.P."

    Warsztaty z emisji głosu, tworzenie na balkonie i w ogrodzie roślinnych zakątków przyjaznych owadom miododajnym, czy sporządzanie ekologicznej chemii domowej. To tylko przykłady warsztatów online, które zostały przygotowane przez poznańskie organizacje pozarządowe w ramach akcji „Poznajmy się w C.A.M.P”.
  • Dział: Aktualności
Czytaj dalej...

Kultura dla seniorów

   Pandemia uniemożliwiła uczestnictwo, zwłaszcza ludzi starszych i schorowanych, w życiu kulturalnym w tzw. realu. Pozostaje więc siedzieć w domu i nie uczestniczyć? Oczywiście, że nie.
  • Dział: Aktualności
Czytaj dalej...

Jakie auta kupują seniorzy?

    Kierowcy w podeszłym wieku, decydujący się na zakup używanego auta zwracają uwagę przede wszystkim na praktyczność, wygodę i łatwość użytkowania pojazdu. Nie interesują się wyposażeniem samochodu dotyczącym bezpieczeństwa.
Czytaj dalej...

Jesienni kochankowie

    Nie zasługują na samotność i zapomnienie. Nikt nie zasługuje! Mają w pamięci liczne wzloty i upadki, wielkie miłości i rozstania. Często żyją nimi. Pielęgnują wspomnienia. Rozpamiętują. Nierzadko z trudem przypominają sobie imiona, zdarzenia, podniecające dziś pewnie już inaczej, ale ciągle ważne chwile z życia.
Czytaj dalej...

„Proceder” w kinie Helios

   Kiedyś był big beat, piosenka turystyczna, poetycka i kabaretowa. Potem nastała muzyka rockowa, a chwilę później świat opanowały rytmy disco. Na początku lat 90. ubiegłego wieku przebojem do naszych serc wdarły się tradycyjne polskie piosenki, często nazywane wówczas „chodnikowymi”. Ten nurt przekształcił się później w disco polo. Ale rap, to jest już zupełnie inna bajka.
  • Dział: Helios
Czytaj dalej...

Festiwal Filmów Odpowiedzialnych

   Jubileuszowa piąta edycja Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” odbędzie się w dniach 10-17 września. Zaprezentowane na nim filmy dotyczą tzw. zrównoważonego rozwoju. Tym razem impreza w całości została przeniesiona do sieci.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego