Wielkopolski Portal Senioralny

Iść za marzeniem

Iść za marzeniem
     Wszyscy wiemy, że powinniśmy uczyć się przez całe życie. Doskonałą okazję ku temu dają nam Uniwersytety Trzeciego Wieku. W Wielkopolsce jest ich ponad pięćdziesiąt. 

     Joanna Matejuk w trakcie studiów na Politechnice Wrocławskiej była członkiem działającego tam Amatorskiego Klubu Filmowego. W młodzieńczych czasach zrealizowała kilka filmów dokumentalnych. Gdy kilka lat temu przeszła na emeryturę kupiła sobie skromną kamerę cyfrową. I tak powróciła do swojej pasji z dawnych lat. Obecnie, dzięki technologii cyfrowej, jest to zdecydowanie prostsze niż kiedyś. Autorka kilka lat temu przysłała swój film na poznański Festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych "Wyścig Jaszczurów". Jej obraz opowiada niezwykłą historię 72 letniej Polki mieszkającej od 20. lat w Grecji. Bohaterka postanowiła przyjechać na jakiś czas do swojej ojczyzny, aby ukończyć Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zapraszamy Państwa do obejrzenia tego ciekawego filmu.

Media

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego