Wielkopolski Portal Senioralny

Darmowy chleb - film Janusza Kłosińskiego

Darmowy chleb - film Janusza Kłosińskiego
Janusz Kłosiński jest pisarzem i poetą, ale przede wszystkim aktorem naturszczykiem. Największą sławę przyniosła mu rola Józia śpiewaka w kultowym filmie "Rejs".

Janusz Kłosiński, obok Jana Himilsbacha, jest chyba najbardziej rozpoznawaną postacią, która z ulicy wdarła się do bohemy artystycznej PRL-u. Debiutował w filmie "Rejs" Marka Piwowskiego. Później można go było zobaczyć min. w takich filmach, jak "Wniebowzięci", "Trzeba zabić tę miłość", czy "Uprowadzenie Agaty". Jest także autorem opowiadań oraz licznych wierszy. Do dzisiaj rozśmiesza publiczność  śpiewając znaną wszystkim z filmu "Rejs" piosenkę jego autorstwa "Były maje, były bzy". Janusz Kłosiński ma 79 lat i tak naprawdę, chyba dopiero teraz jest u szczytu swojej formy artystycznej.

Na początku XXI, gdy powszechne stały się kamery cyfrowe, postanowił samemu robić filmy. Jednym z ciekawszych jest obraz "Darmowy chleb". Jest to sfilmowany monodram jego autorstwa. Janusz Kłosiński wciela się w nim w trzy postacie - prokuratora, sędziego i oskarżonego. Choć film powstał 9 lat temu nadal zaskakuje swoją świeżością, a także aktualnością. Obraz został wyróżniony na I Festiwalu Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych "Wyścig Jaszczurów", który odbywał się w Poznaniu. Kilka lat później Janusz Kłosiński zdobył na tym festiwalu główną nagrodę "Złotego Jaszczura" za film "Czerwony dywan".

Zapraszamy państwa do obejrzenia tego niezwykłego filmu.

Media

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego