Wielkopolski Portal Senioralny

Święto Niepodległości w ogrodach działkowych

Święto Niepodległości w ogrodach działkowych
     W Poznaniu, jak w każdym innym mieście, prawie trzy pory roku na działkach spędzają starsze osoby. Niektórzy z nich nawet mieszkają tam przez cały rok.  

     Ostatnio w Poznaniu na jednym z większych ogrodów odbyły się Zaduszki połączone z obchodami Święta Niepodległości. Na uroczystość przybyło wielu seniorów spędzających wolny czas na działkach. Były wspomnienia, pieśni patriotyczne, no i oczywiście tradycyjne Rogale Marcińskie. Spotkanie starszych działkowców zostało współfinansowane przez Urząd Miasta Poznania.

     Pierwsze Rodzinne Ogrody Działkowe zostały założone w 1897 roku w Grudziądzu. W 1902 powstał w Gnieźnie Rodzinny Ogród Działkowy im. Karola Marcinkowskiego. Pięć lat później w Poznaniu został założony ROD im. Rossevelta. W następnych latach powstały w Poznaniu i Katowicach kolejne w ogródki działkowe. Od samego początku nastawione były one na produkcję owoców i jarzyn na potrzeby działkowiczów.

 

 

Media

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego