Wielkopolski Portal Senioralny

Wielkopolscy seniorzy zostali docenieni

Wielkopolscy seniorzy zostali docenieni
     Zazwyczaj w sali zasiada 32 radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Na Nadzwyczajnej Sesji poświęconej wielkopolskim seniorom sala była pełna. Z całej Wielkopolski przyjechały osoby zajmujące się tą coraz liczniejszą grupą wiekową.  

     Na zaproszenie przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - Zofii Szalczyk do Urzędu Marszałkowskiego przyjechali seniorzy z całej Wielkopolski. Głównie reprezentowali oni organizacje pozarządowe zajmujące się osobami starszymi. Ale nie zabrakło też przedstawicieli lokalnych samorządów, którym nie obce są problemy starzejącego się społeczeństwa. Na początek zgromadzone osoby przywitał zespół Pieśni i Tańca "Staropolanie", który śpiewał i zachęcał seniorów do wspólnego śpiewania ludycznych piosenek biesiadnych. Akurat u tzw. młodych seniorów nie wzbudziło to zachwytu, bo jakoś nie czują się spadkobiercami "kultowej" kiedyś audycji radiowej "Wesoły autobus". Oni urodzili się później, wykształcili się również później niż osoby, które dzieciństwo spędziły podczas okupacji, a ich młodość przypadła na okres budowy nowej rzeczywistości. Ci najmłodsi seniorzy woleliby chyba wysłuchać interpretacji piosenek Heleny Majdaniec, "Czerwonych Gitar", czy węgierskiego zespołu "Omega". Dorastali w czasach rewolty hipisowskiej 68. roku. Ich światopogląd został ukształtowany w zupełnie innych czasach. Warto o tym pamiętać "pochylając" się nad współczesnymi seniorami. Ta grupa wiekowa jest niezwykle zróżnicowana i nie watro "wrzucać" jej do jednego worka. 

      Na Sesji przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Urzędu Marszałkowskiego zaprezentowali szeroki wachlarz działań na rzecz osób starszych, jaki realizują i pragną je kontynuować w najbliższych latach. Natomiast przedstawiciele wielkopolskich organizacji pozarządowych zaprezentowali swoje osiągnięcia w zakresie aktywizowania seniorów. Nadzwyczajna Sesja Sejmiku Województwa Wielkopolskiego zakończyła się podjęciem przez radnych uchwały wyrażającej uznanie dla działalności organizacji senioralnych działających w Wielkopolsce. Za co, jako przedstawiciele NGO bardzo dziękujemy.

 

Media

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego